Eskişehir'den Arzu Koymat'ın Başarı Hikayesi

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun! Bugün sizlerle Eskişehir'den Arzu Koymat'ın hikayesini paylaşmak istiyoruz.

Arzu Koymat kariyerine, önde gelen bir müteahhitlik firmasında mutfak proje asistanı olarak başladı ve gösterdiği muazzam performans sayesinde kariyer basamaklarını hızla tırmandı ve üretim, ulaştırma ve satın alma gibi farklı alanlarda deneyim edinme şansı bulduğu genel müdürlük pozisyonuna hak kazandı. Bu noktadan sonra Arzu Hanım, yoluna girişimci olarak devam etmek istedi ve seçkin müşteri tabanına, kişiye özel hazırlanan kaliteli yemek hizmeti sunduğu kendi hazır yemek işi ESAŞ Yemek Hizmetleri’ni kurdu.

Arzu Hanım’ın firması, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde bulunmaktadır ve bölgedeki tek kadın işletmeci olmasından ötürü, başlangıçta olası müşterilerin ve tedarikçilerin ön yargılarını kırmak için çok çabaladı. Yabancılaştırılmış hissettiği zamanlar da oldu ancak girişimci ruhu, tüm bu zorlukları atlatmasına ve erkek egemen piyasada işinin yerini başarıyla sağlama almasına yardımcı oldu.

EBRD, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sağladığı fon ile Arzu Hanım yerel bir danışmanla beraber belirlediği, firmasının strateji, pazarlama ve finans alanlarında koçluk desteğinden yararlandı. Arzu Hanım aynı zamanda Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında sunulan ve bir yıl süren mentorluk hizmetlerinin de bir parçası oldu. Bu hizmet kapsamında tecrübeli bir iş kadını ile eşleşti ve girişimcilik ve yöneticilik becerilerini geliştirmek üzere kendisinin uzmanlığından faydalandı.

İş hedeflerinize ulaşmanızda size nasıl yardım edebileceğimizle ilgili daha fazla bilgi almak için web sitelerimizi ziyaret edin:

www.kadinisletme.com
www.ebrd.com/knowhow